Obec Dolany
Dolany u Kladna

Zpřísnění výstrahy- extrémně silné bouřky-červený stupeň

od 22.6.2023 18.00hod. do 23.6.2023 04.00 hod.

Vážení spoluobčané, Magistrát města Kladna nám zaslal varování- zpřísnění

ČHMÚ aktuálně vydal pro naše území výstrahu s extrémním stupněm nebezpečí . Očekávejte možný výskyt extrémně silných bouřek s nárazy větru kolem 110 km/h, kroupami kolem 5 cm a krátkodobým intenzivním deštěm.

Časově je výstraha platná od dnešních (22.6.) 18.00hod. do zítřejších (23.6) 04.00hod.

Prosíme upevněte si volně položené věci na zahrádkách, ukliďte nářadí, počítejte s možným výpadkem elektřiny.

Oficiální doporučení:

Nárazy větru budou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také velké kroupy, které mohou být i kolem 5 cm a blesky. Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Datum vložení: 22. 6. 2023 11:35
Datum poslední aktualizace: 22. 6. 2023 11:59

Život v obci

Multifunkční hřiště

REZERVAČNÍ SYSTÉM

Multifunkční hřiště

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, neděle 21. 4. 2024
oblačno 8 °C -2 °C